Ռումինիայի վարչապետը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Ռումինիայի վարչապետ Ֆլորին-Վասիլե Կիցուն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են վարչապետի աշխատակազմից։
«Հարգելի՛ պարոն վարչապետ, Հաճույքով Ձեզ եմ հղում անկեղծ շնորհավորանքի և հաջողության լավագույն մաղթանքներս՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ: Այն բարձր պատասխանատվությամբ պաշտոն է մանավանդ տարածաշրջանային և միջազգային ներկա համատեքստում:
Օգտվելով այս հնարավորությունից՝ արտահայտում եմ իմ հաստատուն համոզմունքը, որ Ռումինիայի և Հայաստանի Հանրապետության միջև հարաբերությունները՝ հիմնված մեր երկու ժողովուրդների միջև երկարատև բարեկամության և փոխադարձ վստահության վրա, կշարունակեն զարգանալ առաջիկա տարիներին:
Փոխադարձ հետաքրքրության բոլոր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության առաջմղումը պետք է բարձր տեղ զբաղեցնի մեր օրակարգում: Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումը, ինչպես նաև ԵՄ կողմից տրամադրվող բազմաթիվ ծրագրերն ու գործիքները վստահաբար կբացեն համագործակցության նոր հնարավորություններ:
Վերահաստատելով հաջողության ջերմագույն մաղթանքներս, ընդունեք խնդրեմ, հարգելի վարչապետ, խորին հարգանքիս հավաստիքը»։

Премьер-министр Румынии поздравил Никола Пашиняна
Премьер-министр Румынии Флорин Василе Кыцу направил Николаю Пашиняну поздравительное послание в связи с его назначением на пост премьер-министра Республики Армения.
«Уважаемый господин премьер-министр, рад принести Вам мои искренние поздравления и наилучшие пожелания по поводу Вашего повторного назначения на пост премьер-министра Республики Армения. Это позиция высокой ответственности, особенно в нынешнем региональном и международном контексте.
Пользуясь случаем, хочу выразить твердую убежденность, что отношения между Румынией и Республикой Армения, основанные на давней дружбе и взаимном доверии между нашими народами, в предстоящие годы будут развиваться дальше.
Развитие двустороннего сотрудничества во всех областях, представляющих взаимный интерес, должно стать приоритетом нашей повестки. Реализация Соглашения о всеобъемлющем партнерстве между Республикой Армения и Европейским Союзом, а также многочисленных программ и инструментов, предоставляемых ЕС, несомненно, откроет новые возможности сотрудничества.
Уважаемый премьер-министр, вновь подтверждая мои теплые пожелания успеха, приношу, Вам мои заверения в глубоком уважении».