Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Էստոնիայի նորընտիր նախագահ Ալար Կարիսին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ալար Կարիսին:
«Համոզված եմ, որ Ձեր գործունեությունը՝ որպես պետության նախագահ, ավելի կամրապնդի Հայաստանի և Էստոնիայի միջև գործընկերական հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկրների ու ժողովուրդների:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Էստոնիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների և ձևավորված կառուցողական երկխոսության շարունակական ամրապնդումը և լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ հայ-էստոնական ջերմ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթություններում»:

Президент Армен Саркисян поздравил новоизбранного президента Эстонии Алара Кариса
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание новоизбранному президенту Эстонской Республики Алару Карису.
«Убежден, что Ваша деятельность на посту президента страны еще больше укрепит партнерство между Арменией и Эстонией на благо наших стран и народов.
Армения придает большое значение постоянному укреплению дружеских отношений и конструктивного диалога с Эстонией. Надеюсь, что благодаря совместным усилиям теплые армяно-эстонские отношения будут и дальше развиваться и укрепляться как в двустороннем, так и в многостороннем форматах».