Կրկին երկրաշարժ է գրանցվել․ այս անգամ Մարտունի քաղաքից 23 կմ արևմուտք
ԱԻՆ-ի տեղեկացմամբ, այսօր՝ օգոստոսի 27-ին, տեղական ժամանակով ժամը 02:29-ին (Գրինվիչի ժամանակով` օգոստոսի 26-ին, ժամը 22:29-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.15⁰ և արևելյան երկայնության 45.04⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան` Մարտունի քաղաքից 23 կմ արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի և Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքներում` 3 բալ, Երևան քաղաքում՝ 2 բալ ուժգնությամբ:

Вновь зарегистрировано землетрясение: на этот раз в 23 км к западу от Мартуни
27 августа в 02:29 по местному времени (по гринвичскому времени, 26 августа в 22.29 г.) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения зафиксировала землетрясение магнитудой 3,3 на глубине 10 км, в 23 км к западу от Мартуни с координатами 40.15⁰ северной широты и 45,04⁰ восточной долготы.
МЧС сообщает, что сила землетрясения в эпицентре составила 4-5 баллов.
Землетрясение ощущалось в городах Мартуни Гегаркуникской области, Абовяне Котайкской области силой 3 балла и в городе Ереван силой 2 балла.