Նորաշեն համայնքի հարակից տարածքից հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 2 աճյուն
Աջակցիր «Ա1+»-ին2020 թվականին Արցախի դեմ սկսված լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել են Հադրութի շրջանում:
Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված Նորաշեն համայնքի հարակից տարածքից հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 2 աճյուն: Նրանց ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Նշենք, որ զինադադարից հետո մինչ օրս Արցախի օկուպացված տարածքներից տարհանվել է ընդհանուր 1651 աճյուն:

На территории, прилегающей к общине Норашен, обнаружены и эвакуированы останки ещё 2 военнослужащих
26 августа Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха продолжила поиск тел военнослужащих, погибших и пропавших без вести во время войны в Гадрутском районе.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха сообщает, что 2 тела были обнаружены и эвакуированы с территории, прилегающей к общине Норашен, оккупированной Азербайджаном.
«Их личности будут идентифицированы после судебно-медицинской экспертизы», - сказали в ГСЧС МВД Арцаха.
Таким образом, в результате поисковых операций с 13 ноября 2020 года найдены и эвакуированы останки 1651 человека.