Արթուր Թովմասյանը խորհրդարական 3 խմբակցությունների ղեկավարներին հրավիրել է Արցախ
Այցի շրջանականերում Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է ՀՀ Աժ խմբակցությունների ղեկավարների և պատգամավորների հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի կարգավիճակի, բռնի տեղահանվածների, օկուպացված տարածքների, բնակչության անվտանգային և սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին, ինչպես նաև Հայաստանի և Արցախի խորհրդարանների միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
3 խմբակցություններն էլ միասին աշխատելու և փոխհամագործակցության պատրաստակամություն են հայտնել: Արթուր Թովմասյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների ղեկավարներին և անդամներին հրավիրել է Արցախ՝ մասնակցելու սեպտեմբերի 1-ին կայանալիք ԱԺ հատուկ նիստին՝ նվիրված Հանրապետության 30-ամյա հոբելյանին ։

Артур Товмасян пригласил в Арцах лидеров 3 фракций
Об этом сообщает Национальное собрание Арцаха, уточняя, что Артур Товмасян встретился с руководителями и депутатами фракций НС РА.
В ходе встреч обсуждались вопросы, касающиеся статуса Арцаха, вынужденных переселенцев, оккупированных территорий, безопасности населения, социально-экономические вопросы, а также вопросы сотрудничества между парламентами Армении и Арцаха. «Все три фракции выразили готовность работать вместе и сотрудничать», - говорится в сообщении Национального собрания.
Артур Товмасян пригласил лидеров фракций «Гражданский договор», «Армения» и «Имею честь» в Арцах принять участие в внеочередном заседании Национального Собрания, посвященном 30-летию республики, которое состоится 1 сентября.