Նախագահի աշխատակազմի ֆինանսավորմամբ արցախցի երեխաները հանգստանում են Լոռու «Գուգարք» ճամբարում
Հանրապետության նախագահի աշխատակազմը շարունակում է Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծած ռազմական ագրեսիայի հետևանքով Արցախի Հանրապետությունից տեղահանված ընտանիքների համար իրականացնել տարբեր բնույթի սոցիալական աջակցության ծրագրեր: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
Արցախի Հանրապետության Շուշիի, Հադրութի, Քարվաճառի և Քաշաթաղի շրջաններից տեղահանված արցախցի ընտանիքների 64 երեխա Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ֆինանսավորմամբ (ավելի քան 3 մլն դրամ) օգոստոսի 24-30-ը հանգստանում է Լոռու մարզի Վահագնաձոր համայնքում գտնվող «Գուգարք» ճամբարում:
Լոռվա չքնաղ բնության գրկում 7-օրյա հանգստից բացի արցախցի երեխաների համար կազմակերպվում են նաև ճանաչողական էքսկուրսիաներ:

При финансовой поддержке Аппарата президента РА арцахские дети отдыхают в лагере «Гугарк» в Лори
Аппарат президента республики продолжает реализацию различных программ социальной помощи семьям, перемещенным из Республики Арцах в результате военной агрессии, развязанной Азербайджаном против Арцаха.
Об этом сообщает Аппарат президента, уточняя, что 64 ребенка из арцахских семей были перемещены из Шушинского, Гадрутского, Карвачарского и Кашатагского районов Республики Арцах на средства Офиса Президента Республики Армения (подробнее более 3 млн драмов) и 24-30 августа отдыхают в лагере «Гугарк», расположенном в общине Ваагнадзор Лорийской области.