Պաշտպանության նախարարին զեկուցել են եռամսյա հավաքների առաջին օրվա արդյունքները
Օգոստոսի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն՝ կապված եռամսյա հավաքների մեկնարկի հետ։ Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներն, ըստ ուղղությունների, զեկույցներ են ներկայացրել հավաքների առաջին օրվա արդյունքների վերաբերյալ։
Պաշտպանության նախարարը գոհունակությամբ փաստել է, որ հանրության շրջանում առկա է եռամսյա հավաքների կարևորության լիարժեք ըմբռնում, ինչի դրսևորումն է քաղաքացիների՝ հավաքներին մասնակցելու պատրաստակամությունը։
Միևնույն ժամանակ, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը խիստ հրահանգել է մշտական ուշադրության կենտրոնում պահել հավաքների մասնակիցների սոցիալ-կենցաղային պատշաճ պայմանների ապահովման, ուսումնական գործընթացի, ինչպես նաև ժամանցի կազմակերպման հետ կապված հարցերը։

Министру обороны доложили результаты первого дня трёхмесячных сборов
25 августа под председательством министра обороны Республики Армения Аршака Карапетяна состоялось совещание в связи с началом трехмесячных сборов. Руководители ответственных подразделений представили отчеты по итогам первого дня сборов - согласно направлениям.
Министр обороны с удовлетворением констатировал, что в обществе существует полное понимание важности трехмесячных сборов, что выражается в готовности граждан участвовать в  этих сборах.
При этом министр обороны дал строгое поручение - постоянно держать в центре  внимания вопросы, связанные с обеспечением для участников сборов надлежащих социально-бытовых условий, а также с учебным процессом, организацией досуга.