240577958_840996069887505_8754244146992211107_n (1)
ՀՀ  ԱԺ 2021 թվականի օգոստոսի 25-ի նիստի տեսագրությունների ուսումնասիրությունը առերևույթ վկայում է ՀՀ ԱԺ առանձին պատգամավորների կողմից օրենսդիր մարմնի ներկայացուցչի վարքագծին ոչ հարիր, նիստին ներկա, ինչպես նաև դրան հետևող քաղաքացիների նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի դրսևորումների մասին, ինչը զուգորդվել է ինչպես անպարկեշտ արտահայտություններ հնչեցնելով, այնպես էլ բռնության գործադրմամբ՝ խոչընդոտելով ԱԺ բնականոն աշխատանքը: Այս մասին գրառում է կատարել ՀՀ Գլխավոր դատախազության հանրային կապերի ղեկավար Արևիկ Խաչատրյանը։
«Վերոգրյալը նկատի ունենալով՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից հիշյալ տեսագրություններն ուղարկվել են ՀՀ ՀՔԾ ՀՀ Քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու, դեպքին և դրա մասնակիցների արարքներին իրավական գնահատական տալու հանձնարարությամբ»,-գրել է նա :

Видеозаписи сегодняшней драки в НС направлены в ССС РА
Поддержи А1+!Изучение видеозаписи заседания Национального Собрания РА от 25 августа 2021 года в значительной мере свидетельствует о проявлениях неуважительного отношения к присутствующим на заседании, а также гражданам, следящим за заседанием, что не соответствует нормам поведения представителя законодательного органа.
Об этом заявила Генеральная прокуратура РА, добавив, что по инцидентам будет проведено расследование.
«Эти проявления сопровождались как нецензурными выражениями, так и применением насилия, что препятствовало нормальной работе Национального собрания», - говорится в заявлении.
Принимая во внимание вышеизложенное, указанные видеозаписи были направлены Генеральным прокурором РА в ССС РА с указанием подготовить материалы в соответствии со статьями 180-181 Уголовно-процессуального кодекса РА, в данном случае для дачи правовой оценки действиям его участников.