Արմեն Չարչյանը կկալանավորվի (տեսանյութ)
Վերաքննիչ դատարանը քիչ առաջ որոշում կայացրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Չարչյանին կալանավորելու մասին։
Դատախազությունը բողոքարկել էր առաջին ատյանի դատարանի որոշումը՝ խափանման միջոց կալանքը փոխելու մասին։
«Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն, օրթոպեդ-վնասվածքաբան, բժշկական գիտությունների դոկտոր, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Չարչյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 154.2-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ ընտրողներին կաշառք տալը, ստանալը, ընտրությունների ժամանակ բարեգործության արգելքի խախտումը կամ ընտրողի ազատ կամքի իրականացմանը խոչընդոտելը։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 21-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը Չարչյանի խափանման միջոց կալանքը փոխել էր ու նա ազատ էր արձակվել 15 մլն դրամ գրավի դիմաց։ Չարչյանը ձերբակալվել էր արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում արված մի ձայնագրության հրապարակումից հետո, որում նա զրուցում է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի աշխատակիցների հետ, հորդորում, խնդրում, պահանջում է մասնակցել ընտրություններին։

Армен Чарчян будет арестован (видео)
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Рубика Мхитаряна оставил без изменения апелляцию прокуратуры на решение об освобождении под залог Армена Чарчяна, бывшего директора Измирлянского медицинского центра, отменив решение суда первой инстанции.
Армен Чарчян будет снова арестован.
Армен Чарчян, избранный депутат от списка блока партии «Айастан», был арестован в связи с делом о принуждении сотрудников МЦ «Измирлян» к участию во внеочередных выборах в Национальное Собрание по подозрению в совершении умышленного преступления (взяточничества), подкуп избирателей, нарушение запрета на благотворительность во время выборов или воспрепятствование свободному волеизъявлению избирателя).
23 июня суд удовлетворил ходатайство следователя ССС об избрании задержания Армена Чарчяна в качестве меры пресечения. 21 июля суд общей юрисдикции города Еревана изменил содержание под стражей Армена Чарчяна до 15 миллионов драмов под залог. Чарчян выдвинутое ему обвинение отвергает.