Արցախում հաստատվել են կորոնավիրուսային հիվանդության երեք նոր դեպքեր
Արցախում օգոստոսի 20-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ հաստատվել են կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպքեր:
Այս մասին հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից։
Մեկ օրում կատարվել է 48 թեստավորում։ Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2 994 դեպք։ Արցախում 2021 թվականի սկզբից կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 11 040 քաղաքացու հետազոտություն, որոնցից 1 015-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին Արցախում ստացիոնար բուժում է ստանում 33 վարակակիր, իսկ թեթև hիվանդները ամբուլատոր եղանակով բուժվում են տնային պայմաններում:

В Арцахе подтверждены три новых случая заболевания коронавирусом
По состоянию на 11:00 20 августа в Арцахе подтверждено 3 новых случая заболевания коронавирусом. Об этом сообщает Минздрав Арцаха.
За один день было выполнено 48 тестов. Подтверждено 2994 случая заболевания коронавирусом. В Арцахе с начала 2021 года лабораторно обследовано 11040 граждан, из которых 1015 дали положительный результат.
В настоящее время в Арцахе 33 инфицированных человека проходят стационарное лечение от коронавирусной болезни, а легко больные проходят лечение в амбулаторных условиях на дому.