Նվեր Մարտիրոսյանը նշանակվել է ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ գլխավոր վարչության օպերատիվ վարչության պետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Նվեր Մարտիրոսյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության օպերատիվ վարչության պետ նշանակելու մասին:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Նվեր Մարտիրոսյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության օպերատիվ վարչության պետ»,- ասված է նախագահի հրամանագրում:

Нвер Мартиросян назначен начальником оперативного отдела оперативного управления Генштаба ВС РА
Нвер Мартиросян назначен начальником оперативного отдела оперативного управления Генштаба Вооруженных сил РА.
Другим указом президента Гарик Мовсесян назначен начальником Государственного управления войск противовоздушной обороны Вооруженных сил Республики Армения.
Армен Арушанян назначен начальником Государственного управления инженерных войск Вооруженных Сил Республики Армения.
Альберт Багдадян назначен первым заместителем начальника Главного оперативного управления Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения.