ՀԱՊԿ-ն սկսել է զորավարժությունների պատրաստվել տաջիկա-աֆղանական սահմանի մերձակայքում
Սկսվել Է ՀԱՊԿ հավաքական ուժերի զորավարժությունների նախապատրաստումը, որոնք առաջիկա ամիսներին կանցկացվեն տաջիկա-աֆղանական սահմանի մերձակայքում: Այդ մասին հայտարարել Է ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը:
«Արդեն սկսվել Է ՀԱՊԿ հավաքական ուժերի զորավարժությունների անմիջական նախապատրաստումը, որոնք առաջիկա ամիսներին կանցկացվեն տաջիկա-աֆղանական սահմանի մերձակայքում»,-ասվում Է Զասի մեկնաբանության մեջ, որը հրապարակվել Է կազմակերպության մամուլի ծառայության կողմից:
Զորավարժություններին պատրաստվելու վերաբերյալ տեղեկատվությունը հայտնվել Է Աֆղանստանում իրադրության կտրուկ սրման ֆոնին, որը հսկողության տակ Է վերցրել «Թալիբան» շարժումը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

ОДКБ начала подготовку к учениям вблизи таджикско-афганской границы
Поддержи А1+!Началась подготовка к учениям коллективных сил ОДКБ, которые пройдут в ближайшие месяцы у таджикско-афганской границы. Как сообщает РИА Новости, об этом заявил генсек ОДКБ Станислав Зась.
«Уже начата непосредственная подготовка к учениям Коллективных сил ОДКБ, которые в ближайшие месяцы пройдут вблизи таджикско-афганской границы», - говорится в комментарии Зася, опубликованном пресс-службой организации.
Информация о подготовке к учениям появилась на фоне резко обострившейся ситуации в Афганистане, который взяло под контроль движение «Талибан».