Արշակ Կարապետյանը ներկայացրել է  պաշտպանության նախարարի նորանշանակ տեղակալ Կարեն Բրուտյանին
Օգոստոսի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը վարչական համալիրում ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմին է ներկայացրել ՀՀ պաշտպանության նախարարի նորանշանակ տեղակալ Կարեն Բրուտյանին:
Շնորհավորելով նոր պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ՝ Արշակ Կարապետյանը անդրադարձել է Կարեն Բրուտյանի անցած աշխատանքային ուղուն, նախկինում զբաղեցրած պատասխանատու պաշտոններին:
Ընդգծելով, որ մինչև այս Կարեն Բրուտյանը պատշաճ մակարդակով կատարել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալի պարտականությունները՝ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ նոր պաշտոնում ևս նա առավելագույն ջանք ու նվիրում կներդնի՝ իր աշխատանքային հարուստ փորձով նպաստելով պաշտպանական գերատեսչությունում գնումների գործընթացի արագ և որակով կազմակերպմանը, ֆինանսական հոսքերի ճիշտ, արդյունավետ և նպատակաուղղված կառավարմանը: Արշակ Կարապետյանը Կարեն Բրուտյանին  մաղթել է հաջողություն և արգասաբեր գործունեություն։
Կարեն Բրուտյանը շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար և նշել, որ արվելու է ամեն ինչ՝ միասնական ջանքերով առկա խնդիրները լուծելու համար:

Аршак Карапетян представил новоназначенного заместителя министра обороны Карена Брутяна
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 16 августа представил руководящему составу министерства, Генеральному штабу Вооруженных сил новоназначенного заместителя министра обороны Карена Брутяна.
Поздравляя со вступлением в новую должность, Аршак Карапетян представил пройденный Кареном Брутяном путь, предыдущие ответственные должности.
Подчеркнув, что Карен Брутян до сих пор исполнял обязанности первого заместителя министра финансов, министр обороны Армении выразил уверенность, что на новой должности он со своим богатым опытом работы, благодаря грамотному, эффективному и целевому управлению финансовыми потоками приложит максимум усилий и самоотверженности, способствуя быстрой организации процесса закупок в Минобороны. Аршак Карапетян пожелал Карену Брутяну успехов и плодотворной деятельности.
Карен Брутян поблагодарил за оказанное доверие, отметив, что будет сделано все для решения существующих проблем совместными усилиями.