Սեպտեմբերին կհայտարարվի նոր ազգային ուղևորափոխադրող ընկերության անվանումը
Հուլիսի 14-ին Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը (այսուհետ՝ ԱՆԻՖ) հայտարարեց Էյր Արաբիա ընկերության հետ նոր ազգային ավիաընկերության ստեղծման մասին։ Այս առիթով ԱՆԻՖ-ը հայտարարեց նոր ուղևորափոխադրող ավիաընկերության անվանումը որոշելու մրցույթ, որպեսզի քաղաքացիների առաջարկությամբ որոշվի նոր ավիաընկերության անվանումը։
ԱՆԻՖ-ից տեղեկացնում են, որ օգոստոսի 13-ը մրցույթին մասնակցելու վերջին օրն է։
Այս ընթացքում ԱՆԻՖ-ի ֆեյսբուքյան էջին ստացվել է ավելի քան 200 հաղորդագրություն և մեկնաբանություն, իսկ էլեկտրոնային հասցեին՝ ավելի քան 500 հաղորդագրություն։
ԱՆԻՖ֊-ի համար կարևոր է հանրության լայն շերտերի մասնակցությունը ծրագրերին։ Այդ առումով նման ակտիվ մասնակցությունը մրցույթին պարտավորեցնող է և ողջունելի։
Սեպտեմբերին կհայտարարվի նոր ավիաընկերության անվանումը, որը կընտրվի մրցույթի մասնակիցների կողմից առավել հաճախ առաջարկվող և առավել հետաքրքիր տարբերակներից։

В сентябре будет объявлено название нового национального пассажирского авиаперевозчика
14 июля Фонд государственных интересов Армении (далее - ANIF) объявил о создании вместе с компанией Air Arabia новой национальной авиакомпании. По этому поводу ANIF объявил тендер на определение названия новой авиакомпании, чтобы новая авиакомпания была названа по предложению граждан.
ANIF сообщает, что 13 августа - последний день участия в конкурсе.
За этот период на странице ANIF в Facebook было получено более 200 сообщений и комментариев, а на адрес электронной почты было отправлено более 500 сообщений.
Для ANIF важно участие в его программах широкой общественности. В этом смысле такое активное участие в конкурсе обязует и приветствуется.
В сентябре будет объявлено название новой авиакомпании, которое будет выбрано из наиболее часто предлагаемых, наиболее интересных вариантов, предлагаемых участниками конкурса.