Սպորտ Հասարակություն
Այսօրվանից Ucom հեռուստատեսային ծառայության բոլոր բաժանորդներին հասանելի կլինեն հայկական հեռուստատեսության առաջին սպորտային հեռուստաալիքները՝ «Vmedia»-ն և «Vmedia+»-ը։
Այս հեռուստաալիքներով կիրականացվի ֆուտբոլի, բասկետբոլի, թենիսի, ֆորմուլա մեկի և մի շարք այլ մարզաձևերի համաժամանակյա հեռարձակումը, իսկ այսօր երեկոյան ֆուտբոլասերները կդիտեն ՈՒԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի «Չելսի-Վիլլառեալ» եզրափակիչ խաղը:
«Շարունակում ենք #UcomSport-ի շրջանակում լավ լուրերով կիսվել սպորտի սիրահար մեր բոլոր uTV բաժանորդների հետ: ՈւԵՖԱ Եվրոպայի լիգա, ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի կոնֆերենցիաների լիգա, ՈւԵՖԱ Չեմպիոնների լիգա, ՈՒԵՖԱ Սուպերգավաթ, ՈՒԵՖԱ Երիտասարդական լիգա, Սերիա Ա, Լա Լիգա, Բունդեսլիգա՝ այս ամենն արդեն իրականություն է մեր սպորտասեր բաժանորդների համար», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ այս հեռուստաալիքներով կարելի է դիտել սպորտի համաշխարհային դեմքերի մասին պատմող վավերգրական ֆիլմեր, գեղարվեստական ֆիլմեր և հեռուստասերիալներ։ Ավելին, երկու հեռուստաալիքների սեփական արտադրության հաղորդումներով ու ֆիլմերով կներկայացվեն տարբեր մարզիկների ու մարզասերների պատմություններ։

Абоненты Ucom TV будут смотреть матч Суперкубка УЕФА по первым армянским спортивным телеканалам
С сегодняшнего дня все абоненты Ucom TV получат доступ к первым спортивным телеканалам Армянского телевидения - «Vmedia» и «Vmedia+».
Эти телеканалы в режиме реального времени будут транслировать футбольные матчи, баскетбол, теннис, Формулу-1 и ряд других видов спорта, а сегодня вечером футбольные фанаты увидят финальный матч Суперкубка УЕФА «Челси» - «Вильярреал».
«Мы продолжаем делиться хорошими новостями со всеми подписчиками uTV на #UcomSport. Лига Европы УЕФА, Лига Европы УЕФА, Лига чемпионов УЕФА, Суперкубок УЕФА, Юношеская лига УЕФА, Серия А, Ла Лига, Бундеслига - для наших любителей спорта все это уже стало реальностью», - сказал генеральный директор Ucom Арам Хачатрян.
На этих телеканалах можно будет смотреть документальные и художественные фильмы, сериалы о деятелях мирового спорта. Более того, к передачам и фильмах собственного производства этих двух телеканалов будут представлены истории разных спортсменов и любителей спорта.