Հակառակորդը խախտել է հրադադարի ռեժիմը Շոշ-Մխիթարաշեն հատվածում․ ՊԲ
Օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 16:00-ից 22:00-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը հարավ-արևմտյան (Շոշ-Մխիթարաշեն) հատվածում: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ-ն։
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀՀՆ-9 (հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ)՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով 3 արկ:
Հայկական կողմը կորուստներ չունի:
Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին հավատարիմ մնալ ձեռքբերված պայմանավորվածություններին և զերծ մնալ իրադրության հետագա լարման ուղղված քայլերից:

Противник нарушил режим прекращения огня на участке Шош-Мхитарашен: АО
На юго-западе Арцаха (Шош-Мхитарашен) 9 августа с 16:00 до 22:00 противник нарушал режим прекращения огня.
«Помимо огнестрельного оружия, вооруженные силы Азербайджана использовали HHN-9 (пулеметный противотанковый гранатомет), выпустив по армянским позициям 3 снаряда. С армянской стороны потерь нет. В связи с инцидентом соответствующая информация была предоставлена командованию российских миротворческих сил», - сообщили в Армии обороны.
Командование Армии обороны Республики Арцах призвало азербайджанскую сторону придерживаться достигнутых договоренностей и воздерживаться от дальнейших шагов, направленных на обострение ситуации.