Շվեյցարիայի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Գի Պարմելին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Հարգելի՛ պարոն վարչապետ,
Շվեյցարիայի Համադաշնության Դաշնային խորհրդի անունից, մեծ հաճույքով, Ձեզ եմ հղում իմ անկեղծ շնորհավորանքները՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։ Միևնույն ժամանակ, այս նշանակալի պաշտոնում Ձեզ եմ ուղղում հաջողության լավագույն բարեմաղթանքներս, ցանկանում եմ Ձեզ անձնական բարօրություն, ինչպես նաև շարունակական բարգավաճում Ձեր երկրին։
Ես հանձնառու եմ խթանելու մեր երկու երկրների միջև առկա գերազանց հարաբերությունները և համոզված եմ, որ ապագայում մեր բարեկամությունն ու համագործակցությունը կշարունակեն խորանալ։ Շվեյցարիան պատրաստակամ է մնալ որպես հուսալի գործընկեր Հայաստանի բարեփոխումների գործընթացում։

Президент Швейцарии поздравил Никола Пашиняна
Президент Швейцарской Конфедерации Ги Пармелен в связи с назначением на пост премьер-министра Армении направил Николу Пашиняну поздравительное послание.
Как сообщает пресс-служба Аппарата премьер-министра Армении, в поздравительном послании говорится:
«Уважаемый господин премьер-министр! От имени Федерального совета Швейцарской Конфедерации с большим удовольствием направляю Вам наши искренние поздравления в связи с переизбранием на пост премьер-министра Республики Армения. Направляю Вам наилучшие пожелания успеха и личного благополучия, а Вашей стране постоянного процветания.
Я привержен стимулированию хороших отношений между двумя нашими странами и уверен, что и в будущем наша дружба и сотрудничество продолжат углубляться. Швейцария в процессе реформ готова оставаться надежным партнером Армении.