Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Սինգապուրի նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության նախագահ տիկին Հալիմա Յակոբին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ՝ հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
«Անկախության ձեռքբերումից ի վեր Սինգապուրն օրինակ է ծառայել տարածաշրջանի և աշխարհի համար՝ ներդնելով տնտեսական աճի կայուն և արդյունավետ մոդել, աջակցելով ժողովրդավարությանն ու օրենքի գերակայությանը։
Մեծապես արժևորում եմ Հայաստանի և Սինգապուրի՝ պատմական կապերի և փոխադարձ համակրանքի վրա հիմնված հարաբերությունները և վստահ եմ, որ սերտ համագործակցությանը կնպաստի երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտների զարգացումը»,-մասնավորապես ասված է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

Армен Саркисян поздравил президента Сингапура
Президент Республики Армен Саркисян по случаю национального праздника - Дня независимости направил президенту Республики Сингапур госпоже Халиме Якоб поздравительное послание. Говорится в сообщении, распространенном Аппаратом президента РА.
«С момента обретения независимости Сингапур, внедрив устойчивую и эффективную модель экономического роста, поддерживая демократию и верховенство закона, стал образцом для региона и всего мира.
Я высоко ценю отношения между Арменией и Сингапуром, основанные на взаимной симпатии и исторических связях, и уверен, что наша тесное сотрудничество будет способствовать развитию сфер, представляющих взаимный интерес», - говорится в послании президента Саркисяна.