Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մարիո Դրագին ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մարիո Դրագին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Պարոն վարչապետ,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ ցանկանում եմ իմ և Իտալիայի Հանրապետության կառավարության անունից Ձեզ հղել ամենաջերմ շնորհավորանքները և հաջողություններ մաղթել Ձեզ՝ կառավարության գործունեությունում:
Վստահ եմ, որ մենք կկարողանանք միասին աշխատել այն խորը բարեկամության հիման վրա, որը միավորում է Իտալիային և Հայաստանին՝ ամրապնդելու մեր երկկողմ հարաբերությունները յուրաքանչյուր ոլորտում և նպաստելու Ձեր երկրի և ամբողջ կովկասյան տարածաշրջանի համար խաղաղության, կայունության և զարգացման հեռանկարների խթանմանը:
Նախագահ Սարգսյանի առաջիկա պետական այցը Իտալիա արժեքավոր հնարավորություն կհանդիսանա մեր հոյակապ գործընկերությունը նաև Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև հարաբերությունների շրջանակներում խորացնելու համար:

Председатель Совета министров Итальянской Республики Марио Драги направил послание Николу Пашиняну
Председатель Совета министров Итальянской Республики Марио Драги направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
От имени правительства Итальянской Республики и от себя лично хочу передать Вам свои самые теплые поздравления по случаю Вашего назначения на пост премьер-министра Республики Армения и пожелать Вам успехов в деятельности правительства.
Уверен, что мы сможем работать вместе на основе глубокой дружбы, которая объединяет Италию и Армению, для укрепления наших двусторонних отношений во всех областях и продвижения перспектив мира, стабильности и развития для Вашей страны и всего кавказского региона.
Предстоящий государственный визит президента Саркисяна в Италию станет ценной возможностью для углубления нашего прекрасного партнерства в рамках отношений между Арменией и Европейским союзом.