Տաջիկստանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:  Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի մամուևլի ծառայությունը։
Խնդրում եմ ընդունեք շնորհավորանքներս Ձեր՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի բարձր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Տաջիկստանը գնահատում է գործընկերային հարաբերությունները Հայաստանի հետ, և մենք պատրաստ ենք աստիճանաբար զարգացնել մեր փոխշահավետ համագործակցությունը բոլոր ուղղություններով:
Համոզված եմ, որ Տաջիկստանի և Հայաստանի սերտ բազմակողմանի փոխազդեցությունը նոր թափ կստանա՝ բարեկամության ավանդույթների, փոխադարձ հարգանքի և երկու պետությունների շահերի հիման վրա:
Թույլ տվեք մաղթել Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, առողջություն և հաջողություն Ձեր աշխատանքում, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Президент Таджикистана направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон в связи с назначением на должность премьер-министра Республики Армения направил Николу Пашиняну поздравительное послание.
Как сообщает правительство Армении, в послании говорится:
Пожалуйста, примите мои поздравления в связи с назначением на высокий пост премьер-министра Республики Армения.
Таджикистан ценит партнерские отношения с Арменией, и мы готовы поэтапно развивать наше взаимовыгодное сотрудничество по всем направлениям.
Уверен, что тесное многостороннее взаимодействие Таджикистана и Армении получит новый размах на основе традиций дружбы, взаимного уважения и интересов двух государств.
Уважаемый Никол Воваевич, позвольте пожелать Вам, здоровья и успехов в Вашей работе, а дружественному народу Армении - мира и благополучия».