Արցախում հայտնաբերվել է զորամասը լքած զինծառայողի դին
Հուլիսի 31-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, որոնողական աշխատանքների արդյունքում, հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայրից 2.5 կմ հեռավորության վրա հայտնաբերվել է անհայտ հանգամանքներում զորամասը լքած ՊԲ զինծառայող 1998թ. ծնված Պարգև Նվերի Մարգարյանի դին:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

В Арцахе обнаружено тело военнослужащего, покинувшего воинскую часть
Армия обороны Арцаха сообщает, что 31 июля, около 11:30, в результате поисковых работ, в 2,5 км от места постоянной дислокации одной из воинских частей, расположенных в северном направлении, было обнаружено тело Паргева Нверовича Маргаряна, военнослужащего АО, 1989 г. р., покинувшего воинскую часть при невыясненных обстоятельствах.
«Для выяснения подробностей инцидента назначено следствие. Министерство обороны Республики Арцах разделяет горечь утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и коллегам погибшего военнослужащего», - говорится в сообщении Армии обороны.