Երկու վիրավոր, հինգ զինծառայողի վերաբերյալ տվյալները ճշտվում են. Սոթքից մինչեւ Վերին Շորժա լարված է. ՊՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀակառակորդը, Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում նախատեսվող բանակցություններից առաջ, նախահարձակ մարտական գործողություններ է սկսել Հայաստանի Հանրապետության սահմանների վրա` Սոթքից մինչև Վերին Շորժա հատվածում։
Ծավալվել են մարտական գործողություններ, ընթանում է ինտենսիվ փոխհրաձգություն:
Հակառակորդը փորձում է բարելավել իր հենակետերը` ստեղծելով բարենպաստ պայմաններ առաջխաղացման համար։ ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կատարում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները, իրականացնում են յուրային դիրքերի պաշտպանություն՝ թույլ չտալով հակառակորդի առաջխաղացումը։

Двое раненых, данные о пяти военнослужащих уточняются: от Сотка до Верин Шоржа напряжённая обстановка: МО
Вооруженные силы Азербайджана ведут наступательные операции на границах Республики Армения от Сотка до Верин Шоржа.  В Минобороны РА сообщают, что ведутся боевые действия, идет интенсивная перестрелка.
По данным МО, боевые действия, начаты до переговоров в Москве.
«Противник пытается улучшить свои позиции, создавая благоприятные условия для продвижения. Подразделения ВС РА выполняют поставленные перед ними боевые задачи, осуществляют оборону собственных позиций, не допуская продвижения противника. По состоянию на 07:30 у нас двое раненых. Относительно пятерых военнослужащих уточняются подробности», - сообщили в Минобороны.