Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը ժամանել է Հայաստան
Փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում դիմավորել է երկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին:
Այցի շրջանակում Շառլ Միշելը կհանդիպի ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին: Հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը և Շառլ Միշելը ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցություններն ամփոփող հայտարարություններով:
Եվրոպական խորհրդի նախագահը կհանդիպի նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին, կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Председатель Европейского совета Шарль Мишель прибыл в Армению
Исполняющий обязанности вице-премьера Мгер Григорян в международном аэропорту «Звартноц» встретил прибывшего в Армению с двухдневным визитом председателя Европейского совета Шарля Мишеля.
В рамках визита Шарль Мишель встретится с исполняющим обязанности премьер-министра Армении Николом Пашиняном. После встречи Никол Пашинян и Шарль Мишель выступят с заявлениями для СМИ по итогам переговоров.
Председатель Европейского совета встретится также с президентом Республики Армения Арменом Саркисяном и посетит мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы отдать дань уважения памяти жертв Геноцида армян.