Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՄԷ փոխնախագահ Բին Ռաշեդ Ալ Մաքթումին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի Էմիրության կառավարիչ, շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշեդ Ալ Մաքթումին:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշեդ Ալ Մաքթումի անձնական ավանդը Հայաստանի և Միացյալ Էմիրությունների միջև բարեկամական կապերի ամրապնդման և փոխգործակցության զարգացման գործում:
«Համոզված եմ, որ փոխվստահության վրա խարսխված մեր երկրների բարձր մակարդակի հարաբերությունները համատեղ ջանքերով հետագայում ավելի կընդլայնվեն և կխորանան՝ ներառելով հեռանկարային համագործակցության նոր ծրագրեր»,- մասնավորապես ասված է նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում։

Армен Саркисян направил поздравительное послание вице-президенту ОАЭ бин Рашед Аль Мактуму
Президент Республики Армения Армен Саркисян по случаю дня рождения направил вице-президенту Объединенных Арабских Эмиратов, премьер-министру, губернатору эмирата Дубай шейху Мохаммеду бен Рашиду Аль Мактуму поздравительное послание. Об этом сообщило Управление по связям с общественностью Аппарата президента РА.
Президент Саргсян высоко оценил личный вклад шейха Мухаммада бен Рашида Аль Мактума в укрепление дружеских связей и развитие сотрудничества между Арменией и Объединенными Арабскими Эмиратами.
«Убежден, что благодаря совместным усилиям, в том числе и новым программам перспективного сотрудничества, отношения между нашими странами, основанные на взаимном доверии, будут и дальше расширяться и углубляться», - говорится в поздравительном послании президента.