«Ներկայիս խորհրդարանը չպետք է նոր օրենքներ ընդունի»․ ԼՀԿ չի մասնակցի նիստին
Ինչպես տեղյակ եք, այսօր խորհրդարանում հրավիրված է արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք վիճահարույց նախագծեր։ Այս մասին գրառում է կատարել  ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Սակայն կա այլևս ընտրված նոր խորհրդարան, որը շուտով կստանձնի մանդատները։ Ներկայիս խորհրդարանը չպետք է նոր օրենքներ ընդունի. դրանք պետք է քննարկի, ընդունի կամ մերժի նոր ձևավորվող 8-րդ գումարման Ազգային ժողովը։
Հետևաբար, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը չի քննարկելու այդ նախագծերը և չի մասնակցելու այդ օրակարգով հրավիրված Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին»,-գրել է նա։

Էդմոն Մարուքյան 1 (1)
«Дорогие соотечественники, сегодня в парламенте созвано внеочередное заседание, в повестку которого включен ряд спорных проектов.
Однако есть уже избранный новый парламент, который скоро получит свои мандаты. Нынешний парламент не должен принимать новых законов. Их должно обсудить, принять или отклонить формирующееся Национальное собрание 8-го созыва.
Следовательно, фракция “Просвещенная Армения” не будет обсуждать эти проекты, и не будет участвовать в созванном по этой повестке внеочередном заседании Национального собрания», - написал Эдмон Марукян.