Lufthansa ավիաընկերությունը մուտք է գործում հայկական շուկա
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈւրախ ենք տեղեկացնել, որ տևական ժամանակ ընթացող բանակցություններն ավարտին հասան, և սույն թվականի օգոստոսի 13-ից հայկական շուկա մուտք կգործի Lufthansa ավիաընկերությունը:Այս մասին տեղեկացնում է «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն։
Ավիաընկերությունը չվերթեր կիրականացնի Ֆրանկֆուրտ (Գերմանիա) - Երևան -Ֆրանկֆուրտ (Գերմանիա)- երթուղով՝ շաբաթական 3 չվերթ հաճախականությամբ:
Ֆրանկֆուրտից Երևան չվերթերը կիրականացվեն երեքշաբթի, հինգշաբթի և կիրակի օրերին, իսկ Երևանից Ֆրանկֆուրտ՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ օրերին:
Ավիատոմսերի առկայության, վերջիններիս ձեռքբերման և այլ մանրամասների համար խնդրում ենք այցելել ավիաընկերության կայք՝ lufthansa.com կամ կապ հաստատել տեղական տուրիստական գործակալությունների հետ:
Lufthansa-ն Lufthansa խմբի մի մասն է, որն արդեն իսկ մեծ ներկայություն ունի Հայաստանում: Austrian ավիաուղիները վերջին 20 տարվա ընթացքում չվերթեր է իրականացնում Վիեննայից Երևան: Brussels ավիաուղիներն այժմ առաջարկում է շաբաթական 5 չվերթ Բրյուսելից Երևան և Eurowings-ը շուտով՝ 2021 թվականի օգոստոսի 5-ից, ուղիղ չվերթներ կիրականացնի Քյոլնից:
«Մենք՝ որպես Lufthansa խմբի ավիաուղիներ, ուրախ ենք ավելացնել մեր ներկայությունը Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում և ներկայացնել մեր նոր՝ Երևան-Ֆրանկֆուրտ ուղղությունը՝ շաբաթական երեք չվերթ հաճախականությամբ: Austrian ավիաուղիների՝ դեպի Երևան իրականացվող չվերթերի 20 տարվա արդյունավետ գործունեությունից հետո, սկսած օգոստոսի 13-ից մեր խոշոր ավիափոխադրողներից մեկը՝ Lufthansa-ն, մուտք է գործելու շուկա և Հայաստանից մեկնող մեր ճանապարհորդներին աշխարհին միանալու ավելի շատ հնարավորություններ է առաջարկելու:
Այս նոր միացումներով Lufthansa խումբը շուտով կառաջարկի շաբաթական մինչև 16 չվերթ հաճախականությամբ չվերթեր Երևանից Վիեննա, Բրյուսել, Քյոլն և Ֆրանկֆուրտ»,- նշել է Ուկրաինայի, Բելառուսի, Թուրքմենստանի և Հարավային Կովկասի վաճառքի գծով գլխավոր մենեջեր Ռենե Կոինչակը:

217702567_3845531162220215_4692828789367010762_n
Переговоры, длившиеся довольно долго, завершены, и «Lufthansa»  13 августа этого года выходит на рынок Армении. Об этом сообщает компания «Международные аэропорты Армении». Отмечается, что авиакомпания будет выполнять рейсы Франкфурт-Ереван и Ереван-Франкфурт частотой 3 рейса в неделю.
Рейсы из Франкфурта в Ереван будут выполняться по вторникам, четвергам и воскресеньям, а из Еревана во Франкфурт - по понедельникам, средам и пятницам.
«Lufthansa» является частью «Lufthansa Group», которая в Армении уже имеет большое присутствие. «Austrian Airlines» выполняет рейсы из Вены в Ереван на протяжении последних 20 лет. «Brussels Airlines» предлагает 5 рейсов в неделю из Брюсселя в Ереван. «Eur Eurowings» с 5 августа 2021 года откроет прямые рейсы из Кельна.
«Как авиакомпания «Lufthansa Group», мы рады расширить наше присутствие в международном аэропорту «Звартноц» в Ереване, чтобы представить наш новый маршрут Ереван-Франкфурт с тремя рейсами в неделю. После 20 лет эффективной эксплуатации рейсов «Austrian Airlines» в Ереван, начиная с 13 августа, еще один из наших основных перевозчиков, «Lufthansa», выйдет на рынок, предлагая пассажирам из Армении больше возможностей приобщиться к миру. С этими новыми подключениями группа «Lufthansa» вскоре предложит рейсы из Еревана в Вену, Брюссель, Кельн и Франкфурт с частотой до 16 рейсов в неделю», - отметил генеральный менеджер по продажам в Украине, Беларуси, Туркменистане и на Южном Кавказе Рене Коинчак.