Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի Պուտինին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 7-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Մոսկվայում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի  և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը քննարկելու են նաև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին,  ռազմական գործողություններից տուժած Լեռնային Ղարաբաղի բնակչությանը հումանիտար աջակցություն ցուցաբերելուն, տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնմանը վերաբերող հարցեր։

7-го июля Никол Пашинян вылетит в РФ
Поддержи А1+!Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян 7 июля с рабочим визитом вылетит в Российскую Федерацию. В Москве состоится встреча Никола Пашиняна с президентом РФ Владимиром Путиным.
Никол Пашинян и Владимир Путин обсудят вопросы армяно-российской стратегической повестки.
Они обсудят и вопросы, связанные с реализацией пунктов трехсторонних заявлений от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, с оказанием гуманитарной помощи населению Нагорного Карабаха, пострадавшего в результате боевых действий, а также с восстановлением экономических и транспортных связей в регионе.