Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ջիվան Գասպարյանի մահվան կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել աշխարհահռչակ դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի մահվան կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա աշխարհահռչակ դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի մահվան մասին:
Անվանի վարպետը ողջ ստեղծագործական գործունեության ընթացքում հայկական ծիրանափողի փառքը տարածել է աշխարհով մեկ` հանդես գալով հեղինակավոր բազմաթիվ բեմերում, հայկական երաժշտության հնչյունները ներկայացնելով հայտնի ֆիլմերում, համագործակցելով հռչակավոր կոմպոզիտորների, համաշխարհային ճանաչում ունեցող երաժիշտների հետ:
Մեր ողջ ժողովուրդը և աշխարհի երաժշտասեր հանրությունը Ջիվան Գասպարյանին, որպես մտավորական և հայի բացառիկ կերպար, դասել է համաշխարհային արվեստի մեծերի շարքում, որով մենք հպարտացել ու ոգեշնչվել ենք:
Վիլյամ Սարոյանը Ջիվան Գասպարյանի նվագը լսելուց հետո ասել էր՝ «Ջիվան ջան, սա նվագ չէ, այլ աղոթք է»: Վարպետի կատարումներով աղոթքներն ընդմիշտ կմնան ոչ միայն հայ, այլև ողջ աշխարհի արվեստասերների սրտերում ու հիշողություններում:
Կիսում եմ նրա ընտանիքի, գործընկերների, երկրպագուների և բոլորի վիշտն այս մեծ կորստի պահին: Սիրելի վարպետ, հանգչիր խաղաղությամբ»:

Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Дживана Гаспаряна
Поддержи А1+!Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян в связи с кончиной всемирно известного дудукиста Дживана Гаспаряна выразил свои соболезнования. В телеграмме соболезнования, в частности, говорится:
«С глубокой скорбью узнал о смерти всемирно известного дудукиста Дживана Гаспаряна.
В течение всей своей творческой деятельности мастер распространял славу армянского дудука по всему миру, выступая на многих престижных сценах, представляя армянские звуки в известных фильмах, сотрудничая с известными композиторами и всемирно известными музыкантами.
Весь наш народ и музыкальная общественность всего мира, в числе великих деятелей мирового искусства, ценили Дживана Гаспаряна, которым мы гордились и воодушевлялись, как интеллигента и исключительного образа армянина.
Слушая исполнение Дживана Гаспаряна, Уильям Сароян сказал: «Дорогой Дживан, это не музыка, а молитва». Молитвы мастера навсегда останутся в сердцах и воспоминаниях не только армян, но и ценителей искусства всего мира.