Վերին Շորժայում ադրբեջանցիները փոխհրաձգություն են հրահրել․ ունենք վիրավոր
Աջակցիր «Ա1+»-ինԳեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժա գյուղի սահմանային հատվածում Ադրբեջանը փոխհրաձգություն է հրահրել:
«Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան այս մասին ասաց Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի վարչական ապարատի տեղեկատվական բաժնի պետ, գնդապետ Սամվել Ասատրյանը՝ անդրադառնալով տարածված այն տեղեկությանը, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին հայ և ադրբեջանցի զինծառայողների միջև փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել:
«Ադրբեջանական զորքերն իրենք են հրահրել փոխհրաձգությունը: Հայկական կողմը ունի մեկ թեթև վիրավորում ստացած զինծառայող: Մեր տեղեկություններով՝ ադրբեջանական կողմը ունի երկու վիրավոր զինծառայող», - ասաց Ասատրյանը:

На участке Верин Шоржа азербайджанские военнослужащие открыли стрельбу: у нас есть раненый
Азербайджан в приграничном районе села Верин Шоржа Гегаркуникской области спровоцировал перестрелку.
Об этом, отвечая на вопрос «Арменпресс»,  сказал начальник информационного отдела административного аппарата Генштаба Вооруженных сил полковник Самвел Асатрян, касаясь распространившейся информации, что на армяно-азербайджанском участке границы между армянскими и азербайджанскими военнослужащими произошла перестрелка.
«Азербайджанские войска сами спровоцировали перестрелку. С армянской стороны один военнослужащий получил легкое ранение. По нашим данным, у азербайджанской стороны  двое раненых», - сообщил Самвел Асатрян.