Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նուրսուլթան Նազարբաևին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Կառավարոթւյան մամուլի ծառայությունը։
«Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Համոզված եմ, որ Ձեր երկարամյա քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, իմաստությունն և նպատակասլացությունն այսուհետ ևս կնպաստեն բարեկամ Ղազախստանի բարգավաճմանը:
Հաստատում եմ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև համագործակցության հետագա սերտացման պատրաստակամությունը բոլոր ոլորտներում, ինչը լիովին համապատասխանում է մեր երկրների ժողովուրդների շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի, քաջառողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն, իսկ Ղազախստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Нурсултану Назарбаеву
Исполняющий обязанности премьер-министра Республики Армения Никол Пашинян направил Нурсултану Назарбаеву, первому президенту Республики Казахстан, поздравительное послание по случаю его дня рождения. Об этом сообщает Управление информации и общественных связей правительства.
«Уважаемый Нурсултан Абишевич, позвольте от всего сердца поздравить Вас с Днем рождения! Убежден, что Ваш богатый опыт, мудрость и целеустремленность в Вашей многолетней политической деятельности и далее будут способствовать процветанию дружественного Казахстана.
Подтверждаю готовность Армении к дальнейшему укреплению сотрудничества с Казахстаном во всех сферах, что полностью соответствует интересам народов наших стран. Желаю Вам, уважаемый Нурсултан Абишевич, крепкого здоровья, счастья и благополучия, а народу Казахстана - мира и благополучия», - говорится в послании Никола Пашиняна.