Ադրբեջանից ու Թուրքիայից զանգում են արցախցիներին․ Արցախի ԱԱԾ
Վերջին օրերին, ԱՀ ԱԱԾ կոչից հետո, Ազգային անվտանգության ծառայությունում գրանցվել են Ադրբեջանի ու Թուրքիայի Հանրապետությունների քաղաքացիների կողմից Արցախի Հանրապետության քաղաքացիներին ուղղված հեռախոսազանգերի դեպքեր։
Արցախի ԱԱԾ-ն ևս մեկ անգամ կոչ է անում բացառապես զերծ մնալ նմանատիպ կասկածելի հեռախոսազանգերին պատասխանելուց և անմիջապես դիմել ԱՀ ԱԱԾ։
Միաժամանակ հորդորում են զերծ մնալ ապազգային գործելաոճից, չշահարկել ու բաց հարթակներում քննարկման առարկա չդարձնել այդօրինակ լուրերը, որոնց նպատակը Արցախի բնակչության մեջ վախի ու ապագայի հանդեպ անորոշ մթնոլորտի ստեղծումն է։

Арцахцам звонят из Азербайджана и Турции: СНБ Арцаха
За последние дни Служба национальной безопасности зафиксировала случаи телефонных звонков граждан Азербайджанской Республики и Турции гражданам Республики Арцах. Эту информацию распространила Служба национальной безопасности Республики Арцах.
«Вновь призываем Вас воздерживаться от ответов на такие подозрительные телефонные звонки и немедленно обращаться в СНБ Арцаха.
В то же время призываем воздерживаться от антинационального стиля действий, не спекулировать и не превращать подобные слухи в предмет обсуждения на открытых площадках, целью которых является создание среди населения Арцаха определенной атмосферы страха перед будущим», - говорится в сообщении.