f60409f5d71c9c_60409f5d71ce1.thumb
«Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբում դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հունիսի 25-ին հանդիպում է անցկացրել թիմակիցների ղեկավարների հետ։
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել «Հայաստան» դաշինքը:
«Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են հետընտրական իրավիճակը և առաջիկա աշխատանքները։ Նախագահ Քոչարյանը վստահություն է հայտնել, որ դաշինքի ներկայացուցիչները պետք է չտրվեն իշխանության կողմից իրականացվող ապօրինի ճնշումներին և պետք է շարունակեն իրենց բնականոն աշխատանքը՝ հանուն համայնքների բարեկեցության։
Քննարկման ժամանակ արծարծվել են նաև համայնքների ղեկավարներին ըստ անհրաժեշտության ցուցաբերվող իրավական և քաղաքական աջակցության հարցեր։ Նախագահ Քոչարյանը վստահեցրել է, որ տեղի ունեցող գործընթացը ստանալու է իրավա-քաղաքական հստակ գնահատական։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այսպիսի հանդիպումները դարձնել պարբերական»,- գրված է հաղորդագրությունում։

f60409f5d71c9c_60409f5d71ce1.thumb
Лидер блока «Армения», второй президент Армении Роберт Кочарян 25 июня провел встречу с товарищами по команде. Была обсуждена поствыборная ситуация и предстоящие шаги.
Кочарян выразил уверенность, что представители блока не должны поддаваться незаконному давлению со стороны правительства, они должны продолжать свою нормальную работу на благо общества.
В ходе обсуждения были подняты вопросы правовой и политической помощи, предоставляемой главам общин по мере необходимости. Кочарян заверил, что происходящий процесс получит четкую политико-правовую оценку.