Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Նորա Արմանիին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է սփյուռքահայ դերասանուհի, բեմադրիչ և պրոդյուսեր Նորա Արմանիին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է հայտնի դերասանուհուն՝ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն և ՀՀ քաղաքացու անձնագիր ստանալու առթիվ՝ վստահություն հայտնելով, որ նա կշարունակի իր ներդրումն ունենալ հայկական մշակույթի զարգացման ու հանրահռչակման գործում:
«Մեր երկրի հարստությունը մեր ժողովուրդն է՝ անկախ նրանից, որտեղ է բնակվում: Մենք պետք է կարողանանք այդ հարստությունը, այդ հսկայական ներուժը լիարժեք օգտագործել ի շահ մեր երկրի զարգացման»,-ընդգծել է նախագահ Սարգսյանը: Նա նշել է, որ Սփյուռքի մեր տաղանդավոր հայրենակիցները պետք է հնարավորություն ունենան իրենց փորձն ու գիտելիքները ծառայեցնել հայրենիքին:
Տիկին Արմանին մեծ պատիվ է համարել Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի դառնալը: «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի լինելը ինձ համար պարտավորվածություն է: Սա նշանակում է, որ հիմա ես շատ ավելի լուրջ և շատ ավելի խոր ձևով պետք է ծառայեմ հայրենիքիս»,-ասել է նա:

Президент Армен Саркисян принял Нору Армани (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял актрису из армянской диаспоры, режиссера-постановщика Нору Армани.
Президент Саркисян поздравил известную актрису с получением гражданства и паспорта гражданина Республики Армения, выразив уверенность, что она и впредь будет вносить свой вклад в развитие и популяризацию армянской культуры.
«Богатство нашей страны - это наши люди, где бы они ни жили. Мы должны иметь возможность полностью использовать это богатство, этот огромный потенциал во благо и ради развития нашей страны», - сказал президент Саркисян. Он отметил, что наши талантливые соотечественники в диаспоре должны иметь возможность использовать свой опыт и знания, служа Родине.
Г-жа Нора Армани заявила, что для нее большая честь стать гражданкой Республики Армения. «Для меня быть гражданкой Республики Армения - это обязанность. Это означает, что теперь я должна служить своей Родине гораздо серьезнее и глубже», - сказала она.