Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնակատարին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնակատար Հայկ Չոբանյանին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել մեր երկրում գիտատեխնիկական ու տեխնոլոգիական ոլորտների զարգացման ներուժին ու հեռանկարներին:
Նախարարի պաշտոնակատարը նախագահ Սարգսյանին է ներկայացրել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում իրականացվող ընթացիկ և նախատեսվող ծրագրերը:
Քննարկվել են նախագահական ATOM (Advanced Tomorrow) նախաձեռնության շրջանակում միջազգային և տեղական ընկերությունների հետ համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորություններն ու ուղղությունները:

Армен Саркисян принял исполняющего обязанности министра высоких технологий РА (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял исполняющего обязанности министра высокотехнологичной промышленности Республики Армения Айка Чобаняна.
На встрече были затронуты потенциал и перспективы развития научно-технической и технологической сфер в нашей стране.
Исполняющий обязанности министра представил президенту Саркисяну текущие и планируемые программы, реализуемые в сфере высоких технологий.
Обсуждались возможности и направления совместных проектов с местными и международными компаниями в рамках президентской инициативы АТОМ (Advanced Tomorrow).