Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Էդմոն Մարուքյանի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը վերջին տարիներին իր դերակատարումն է ունեցել մեր երկրի քաղաքական կյանքում, ինչը չափազանց գնահատելի է:
Նշվել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը մեկն էր այն քաղաքական ուժերից, որ երկրում ստեղծված ճգնաժամը հաղթահարելու համար ի սկզբանե պաշտպանեց արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման գաղափարը, ինչը կարևոր որոշում էր պետության կայունության ու ապագայի տեսանկյունից:
Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ թեև արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներով «Լուսավոր Հայաստանը» չի մտնում Ազգային ժողով, այդուհանդերձ, կուսակցությունը ակտիվ գործունեություն կծավալի նաև խորհրդարանից դուրս՝ ի նպաստ երկրի զարգացման ու առաջընթացի:
Խոսելով իրենց առաջիկա ծրագրերի մասին՝ Էդմոն Մարուքյանը մասնավորապես ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը շարունակելու է ներկայացնել ու պաշտպանել իրենց դավանած արժեքներն ու գաղափարները: Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել նաև ներքաղաքական իրավիճակի շուրջ:

Армен Саркисян встретился с Эдмоном Марукяном (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с лидером партии «Просвещённая Армения» Эдмоном Марукяном.
Президент Саркисян сказал, что партия «Просвещённая Армения» в последние годы играет важную роль в политической жизни нашей страны, что высоко ценится.
Было отмечено, что «Просвещённая Армения» была одной из политических сил, изначально поддержавших идею проведения досрочных парламентских выборов для выхода из кризиса в стране, что могло стать решающим фактором с точки зрения стабильности и будущего государства. Президент Армении выразил надежду, что, несмотря на то, что по предварительным результатам внеочередных выборов «Просвещённая Армения» не войдет в Национальное Собрание, тем не менее, партия будет действовать вне парламента на благо развития и прогресса страны.
Говоря о предстоящих программах, Эдмон Марукян особо отметил, что «Просвещённая Армения» и дальше будет представлять и защищать их ценности и идеи.