Վաղարշակ Հարությունյանը եւ Հայկ Չոբանյանը քննարկել են հավակնոտ և հեռանկարային ծրագրեր (տեսանյութ)
Հունիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնակատար Հայկ Չոբանյանին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ռազմարդյունաբերության ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր, ճշգրտել և ուղենշել համատեղ ջանքերով ոլորտի արդյունավետ և նպատակային կատարելագործմանը միտված աշխատանքային քայլերը։
Նրանք վերստին կարևորել են ռազմարդյունաբերության ոլորտում նորարարական տեխնոլոգիաների զարգացման հնարավորություններն ուսումնասիրելու և հայրենական արտադրությունը խթանելու ուղղությամբ տարաժամկետ հավակնոտ և հեռանկարային ծրագրերի մշակումը։

Вагаршак Арутюнян и Айк Чобанян обсудили амбициозные и перспективные программы (видео)
Исполняющий обязанности министра обороны Вагаршак Арутюнян 23 июня принял в административном комплексе министерства обороны исполняющего обязанности министра высокотехнологичной промышленности Армении Айка Чобаняна.
В ходе встречи собеседники обсудили ряд вопросов, связанных с военной промышленностью, уточнили и обозначили рабочие шаги, направленные на эффективное и целенаправленное улучшение отрасли совместными усилиями.
Они снова подчеркнули важность разработки долгосрочных амбициозных и перспективных программ для изучения возможностей развития инновационных технологий в сфере военной промышленности.