Համայն ռուսիո պատրիարք Կիրիլը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանի տարեդարձը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարք, Նորին սրբություն Կիրիլը:
«Վաստակելով ժողովրդի վստահությունը և զբաղեցնելով պետական բարձր պաշտոն՝ Դուք պատասխանատվությամբ եք կատարում Ձեզ վստահված պարտականությունները և զգալի ներդրում ունենում հասարակության համախմբման գործում՝ հանուն երկրի արժանապատիվ ապագայի:
Գնահատելի է, որ Դուք զգալի ջանքեր եք գործադրում, որպեսզի Ձեր հայրենակիցները չմոռանան իրենց հոգևոր արմատները, հարգանքով վերաբերվեն ազգային պատմությանն ու մշակույթին, հոգատարությամբ պահպանեն նախնիների ժառանգությունը:
Մաղթում եմ Ձեզ հոգևոր և մարմնական ուժ, Աստծո առատաձեռն օգնությունը և հաջողություններ Ձեր աշխատանքում, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն»:

По случаю Дня рождения Армена Саркисяна поздравил Патриарх Московский и Всея Руси Кирилл
Поддержи А1+!Святейший Патриарх Московский и Всея Руси Кирилл направил президенту Республики Армения Армену Саркисяну поздравительное послание в связи с его днем рождения.
«Завоевав доверие народа, занимая высокий государственный пост, Вы со всей ответственностью выполняете возложенные на Вас обязанности, вносите весомый вклад в консолидацию общества во имя достойного будущего страны.
Похвально то, что Вы прилагаете значительные усилия для того, чтобы Ваши соотечественники не забывали свои глубокие корни, уважали национальную историю и культуру и бережно хранили наследие предков.
Желаю Вам физических сил, Божьей щедрой милости, успехов в работе, а народу Армении - мира и процветания».