Լուկաշենկոն շնորհավորել է Փաշինյանին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Բելառուսի ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին՝ արտահերթ ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առթիվ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
«Ձեր նպատակասլացությունն ու հայ ժողովրդի շահերին նվիրված ծառայելը երկրի համար կարևոր հասարակական-քաղաքական արշավում դարձել են հաջողության հասնելու բանալին»,
- նշել է Բելառուսի նախագահը:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն վստահություն է հայտնել, որ Մինսկի և Երևանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում առաջիկայում էլ կզարգանա հանուն երկու երկրների ժողովուրդների բարեկամության ու բարգավաճման:

Лукашенко поздравил Пашиняна
Президент Александр Лукашенко от имени народа Беларуси лично поздравил исполняющего обязанности премьер-министра Республики Армения Николая Пашиняна с победой партии «Гражданский договор» на внеочередных выборах.
«Ваша решимость и служение интересам армянского народа стали залогом успеха в общественно-политической кампании за страну», - заявил президент Республики Беларусь.
Александр Лукашенко выразил уверенность, что сотрудничество Минска и Еревана в различных сферах будет и дальше развиваться во имя дружбы и процветания народов двух стран.