Հրապարակվել են  քվեարկությանը մասնակցած ընտրողների ցուցակները
Ընտրական օրենսդրության համաձայն` սկանավորվել և Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի համացանցային կայքում հրապարակվել են 2021 թվականի հունիսի 20-ին կայացած ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցած ընտրողների ցուցակները: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ԿԸՀ-ն։
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի կանոնակարգումների համաձայն` այլ անձի փոխարեն քվեարկելու մասին դիմում ներկայացնելու իրավունք ունեն`
1) ընտրություններին մասնակցող կուսակցության, դաշինքի լիազոր ներկայացուցիչը,
2) վստահված անձը,
3) համապատասխան տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամը,
4) քվեարկությանը չմասնակցած այն ընտրողը, որի տվյալների դիմաց ընտրողների ցուցակում առկա է ստորագրություն` քվեարկությանը մասնակցելու վերաբերյալ:
Այլ անձի փոխարեն քվեարկելու մասին դիմումը համապատասխան տարածքային ընտրական հանձնաժողով կարող է ներկայացվել մինչև սույն թվականի հունիսի 23-ը՝ ժամը 11.00-ը:

Опубликованы списки избирателей, принявших участие в голосовании
В соответствии с избирательным законодательством, отсканированы и опубликованы на сайте Центральной избирательной комиссии списки избирателей, принявших участие во внеочередных выборах в Национальное собрание 20 июня 2021 года.
«Согласно положениям Избирательного кодекса Республики Армения, право подать заявление о голосовании от имени другого лица имеют:
1) полномочный представитель партии или блока, участвующих в выборах;
2) доверенное лицо;
3) член соответствующей участковой избирательной комиссии;
4) избиратель, не участвовавший в голосовании, подпись которого имеется в списке избирателей.
Заявление о голосовании от имени другого лица может быть подано в соответствующую территориальную избирательную комиссию до 11.00 часов 23 июня этого года», - говорится в сообщении ЦИК.