Այսօր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հանդես կգամ ուղերձով․ ԱՀ նախագահ
Հաշվի առնելով այս օրերին Արցախում ձևավորված ներքաղաքական լարվածությունը և վերջին ամիսներին կուտակված հարցերը՝ այսօր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հանդես կգամ ուղերձով: Այս մասին գրառում էկատարել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Բոլորին հրավիրում եմ ներկա գտնվել այսօրվա հանրահավաքին. ելույթս կսկսեմ ժամը 18:00-ին: Պատրաստվում եմ բաց ու անկեղծ խոսել բոլոր հիմնական խնդիրների ու լուծումների մասին՝ պատերազմից մինչև ներկա անվտանգային ու սոցիալ-տնտեսական իրավիճակ, ՀՀ իշխանությունների հետ հարաբերություններից մինչև ներքաղաքական զարգացումներ:
Ցավում եմ, որ այս հեղհեղուկ իրավիճակում ողջախոհությունը լքում է շատերին՝ առանց ընկալելու իրավիճակի լրջությունը Արցախի ապագայի համար: Անկախ իմ հանդեպ ոմանց վերաբերմունքից՝ ես այս ծանր իրավիճակում պատասխանատվություն եմ կրում Արցախի բոլոր քաղաքացիների համար:

Сегодня на площади Возрождения в Степанакерте я выступлю с обращением: президент Арцаха
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 22 июня на площади Возрождения в Степанакерте выступит с обращением, касающимся внутриполитической напряженности в Арцахе и проблем, накопившихся за последние месяцы. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
«Я приглашаю всех присутствовать на сегодняшнем митинге. Я начну свое выступление в 18:00. Я собираюсь открыто и честно говорить обо всех основных проблемах и решениях, от войны до нынешней безопасности и до социально-экономической ситуации, от отношений с властями Армении до внутриполитических событий.
Я сожалею, что в этой нестабильной ситуации здравый смысл оставляет многих без осознания серьезности ситуации для будущего Арцаха. Независимо от отношения некоторых людей ко мне, в этой сложной ситуации я несу ответственность за всех жителей Арцаха», - заявил Араик Арутюнян.