20։30-ի դրությամբ ոստիկանության «Թեժ գիծ» ստացվել է 87 ահազանգ
2021թ. հունիսի 20-ին ժամը 08:00-20:30 ընթացքում ՀՀ ոստիկանությունում «Թեժ գիծ» ստացվել է 87 ահազանգ, իսկ ԱՊՀ և միջազգային դիտորդներից ահազանգեր չեն ստացվել: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Ոստիկանությունը։
Ահազանգերը վերաբերվել են`
− 2-ը՝ ընտրակաշառքին,
− 3-ը՝ քվեարկությանն ուղղորդելուն,
− 36-ը՝ ընտրատեղամասերում տեխնիկական բնույթի խնդիրներին,
− 46-ը՝ տեղեկատվական բնույթի հաղորդումներին:
5 դեպքը հաղորդվել է ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներ՝ ՀՀ քր.դատ.օր.-ի 180-181 հոդվածներով սահմանված կարգով ընթացքը լուծելու համար, իսկ 36 տեխնիկական բնույթի և 46 տեղեկատվական բնույթի հաղորդումներն ուղղորդվել են տարածքային մարմիններ, ԿԸՀ և ԱՎՎ՝ ուսումնասիրություններ կատարելու և պարզաբանում տալու նպատակով։

По состоянию на 20.30 на горячую линию полиции Армении поступило 87 звонков
По состоянию на 20.30 в день выборов в Национальное Собрание Армении на горячую линию полиции Армении поступило 87 звонков, от международных наблюдателей и от наблюдателей СНГ звонков не поступало. По сообщению полиции, звонки касались:
• 2 - избирательных взяток,
• 3 - направления во время голосования,
• 36 - технических проблем на избирательных участках,
• 46 - сообщения информационного характера.
О пяти случаях было сообщено в соответствующие подразделения полиции для начала процесса в соответствии со статьями 180 и 181 Уголовно-процессуального кодекса.  36 заявлений технического характера и 46 заявлений информационного характера были направлены в территориальные органы ЦИК и паспортно-визового управления для изучения и разъяснений.