«Տղամարդլամիշ» լինող Նիկոլ Փաշինյանը վախեցավ ՀԱԿ -ի հետ ուղիղ բանավեճից. Լեւոն Զուրաբյան
Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրել էր առաջին նախագահ Լեւոն Տե֊Պետրոսյանին բանավեճի հանրային հեռուստատեսության եթերում հունիսի 17֊ին կայանալիք բանավեճում։
Ես պատասխանել էի, որ Հայաստանի համար մի նոր նվաստացում կլինի մեր երկրի հաղթանակի խորհրդանիշ Տեր֊Պետրոսյանի եւ Հայաստանի պարտության եւ նվաստացման խորհրդանիշ Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ բանավեճի պատկերը։ Ես ասել էի նաեւ, որ քանի որ ես Հայաստանի հաղթանակի խորհրդանիշ չեմ եւ եթե նա շատ է ուզում բանավիճել Հայ Ազգային Կոնգրեսի հետ, պատրաստ եմ ներկայացնել Կոնգրեսին գալիք բանավեճում։
Այսօր պատասխան ստացանք Հանրային հեռուստատեսությունից, որը մերժել է մեր մասնակցությունը հունիսի 17֊ի բանավեճում։
Բացատրությունն այն է իբր, որ այդ բանավեճին կարող են մասնակցել միայն ցուցակների առաջին դեմքերը։ Նման պատասխան տվողները հավանաբար մոռացել են, որ խոսքը նախագահական ընտրությունների մասին չէ, որտեղ, իրոք, կարող էին մանակցել միայն կոնկրետ պաշտոնի համար մրցող թեկնածուները։
Գործող սահմանադրությամբ Ազգային Ժողովի ընտությունները կուսակցությունների մրցույթ է, հետեւաբար, կուսակցությունները պետք է ունենան հավասար իրավունք մասնակցելու բանավեճին, ընդորում ընտրել այն անձին, որը կներկայացնի կուսակցությանը բանավեճում։
Փաստորեն «տղամարդլամիշ» լինող Նիկոլ Փաշինյանը վախեցավ Հայ Ազգային Կոնգրեսի հետ ուղիղ բանավեճից։ Երբեք չենք կասկածել, որ նա սարսափում է Կոնգրեսի քննադատությունից, որովհետեւ այն դուրս է հայհոյանքների հարթությունից, որում ԺՊ֊ն իրեն զգում ինչպես ձուկը ջրում, եւ հիմնված է անհերքելի փաստարկների վրա, որոնց նա պատասխան չունի։

«Строящий из себя мачо» Никол Пашинян испугался прямых дебатов с АНК: Левон Зурабян
Никол Пашинян пригласил первого президента Левона Тер-Петросяна на дебаты в эфире общественного телевидения 17-го июня.
Я ответил, что для Армении будет новым унижением картина дебатов между символом победы нашей страны Тер-Петросяном и символом поражения и унижения Армении Николом Пашиняном. Я также сказал, что поскольку я не являюсь символом победы Армении и если он очень хочет дискутировать с Армянским Национальным Конгрессом, я готов представлять Конгресс на предстоящих дебатах.
Сегодня получили ответ от Общественного телевидения, которое отклонило наше участие в дебатах 17-го июня.
Объяснение было таковым, что якобы в этих дебатах могут участвовать только первые лица списков. Те, кто дал такой ответ, вероятно, забыли, что речь идёт не о президентских выборах, где, действительно, могли участвовать только кандидаты, претендующие на конкретную должность.
По действующей конституции выборы в Национальное собрание – это соревнование партий и, следовательно, партии должны иметь равные права на участие в дебатах, причём выбирать то лицо, которое представит партию на дебатах.
Фактически «строящий из себя мачо» Никол Пашинян испугался прямых дебатов с Армянским Национальным Конгрессом. Мы никогда не сомневались, что он боится критики со стороны Конгресса, потому что она вне плоскости ругани, на которой и.о. чувствует себя как рыба в воде, и основана на неопровержимых аргументах, на которые у него нет ответа.