Փաշինյանը պաշտոնապես իր որդուն առաջարկեց հայ ռազմագերիներին վերադարձնելու դիմաց (տեսանյութ)
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին համար, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնապես հայտարարել է, որ պատրաստ է իր որդուն տալ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների դիմաց: Այս մասին Փաշինյանը հայտարարություն արեց ապարանցիների հետ հանդիպման ժամանակ՝ ի պատասխան Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքին այն մասին, թե Փաշինյանը պետք է իր որդուն տա 20-25 ռազմագերու հետ վերադարձնելու դիմաց:
«Ալիևին պաշտոնապես ասում եմ՝ որդուս տալիս եմ բոլոր գերիների դիմաց»,- հայտարարեց Փաշինյանը: Դիմելով Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին և երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ նա նշեց, որ լիազորում է իրենց բանակցել այդ թեմայով: «Հանկարծ չմտածեք էմոցիոնալ բան եմ ասում: Ասում եմ պաշտոնապես: Գնացեք, բանակցեք»,- ասաց Փաշինյանը՝ ընդգծելով, որ սպասում է նրանց պատասխանին:

Пашинян официально предложил обменять своего сына на всех армянских военнопленных (видео)
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян официально заявил, что готов отдать сына в обмен на удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных. Об этом Пашинян заявил во время встречи с жителями Апарана в ответ на слова третьего президента Армении Сержа Саркисяна о том, что Пашинян должен отдать своего сына в обмен на возвращение 20-25 военнопленных.
«Я официально говорю Алиеву, что отдаю своего сына в обмен на всех пленников», - заявил Пашинян.
Обращаясь ко второму президенту Армении Роберту Кочаряну и третьему президенту Сержу Саркисяну, он отметил, что уполномочивает их вести переговоры по этой теме.
«Не думайте, что я говорю что-то эмоциональное. Я говорю официально. Идите и ведите переговоры», - сказал Пашинян, подчеркнув, что ждет их ответа.