Մհեր Գրիգորյանը Մինսկում խոսել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող իրադարձություններից
Փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Մինսկում կայացած ԱՊՀ մասնակից պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին: Այս մասին տեղեկացնում են փոխվարչապետի գրասենյակից։
Մհեր Գրիգորյանը նիստի ընթացքում հանդես է եկել ելույթով, որում մասնավորապես նիստի մասնակիցների ուշադրությունը կենտրոնացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող իրադարձությունների վրա՝ նշելով, որ այն ինչ այսօր կատարվում է հայ-ադրբեջանական սահմանին իր մեջ կրում է ակնհայտ սպառնալիքներ ամբողջ տարածաշրջանի և ի վերջո բոլորիս համար:
Փոխվարչապետի պաշտոնակատարը նաև ընդգծել է, որ միայն Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի անհապաղ ու առանց վերապահումների դուրսբերումը, ինչպես նաև մեր գերեվարված զինծառայողների վերադարձը կարող է պայմաններ ստեղծել առաջացող հարցերը քաղաքական-դիվանագիտական գործիքակազմի շրջանակներում դիտարկելու համար:

Мгер Григорян в Минске говорил о событиях на армяно-азербайджанской границе
Поддержи А1+!Исполняющий обязанности вице-премьера Мгер Григорян принял участие в заседании Совета глав правительств СНГ, прошедшего в Минске.
В ходе заседания Мгер Григорян выступил с речью, в которой, в частности, акцентировал внимание участников заседания на происходящие на армяно-азербайджанской границе события, отметив, что то, что происходит на армяно-азербайджанской границе, несет в себе очевидные угрозы для всего региона.
И. о. вице-премьера также подчеркнул, что только немедленный и безоговорочный вывод азербайджанских вооруженных сил с суверенной территории Республики Армения, а также возвращение пленных армянских военнослужащих может создать условия для рассмотрения возникающих вопросов в рамках политико-дипломатического инструментария.