ՌԴ-ն վերահաստատում է իր կոչը Հայաստանին ու Ադրբեջանին՝ բանակցությունների ընթացքում խաղաղ ճանապարհով լուծել բոլոր առաջացող խնդիրները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 27-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Անատոլի Ռուդենկոն հեռախոսազրույց է ունեցել Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Նշվում է, որ տեղի է ունեցել կարծիքների և գնահատականների օգտակար փոխանակում հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների աշխատանքի համատեքստում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:
«Ռուսական կողմը վերահաստատել է իր կոչը կողմերին՝ բանակցությունների ընթացքում խաղաղ ճանապարհով լուծել բոլոր առաջացող խնդիրները: Ռուսաստանը պատրաստ է շարունակել հնարավոր օգնություն տրամադրել այս գործընթացին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

РФ подтверждает свой призыв к Армении и Азербайджану решать все возникающие проблемы мирным путем в ходе переговоров
Поддержи А1+!27 мая заместитель Министра иностранных дел Российской Федерации А.Ю.Руденко провел телефонный разговор со Спецпредставителем ЕС по вопросам Южного Кавказа Т.Клааром по инициативе последнего. Об этом сообщает МИД РФ.
Состоялся полезный обмен мнениями и оценками ситуации на армяно-азербайджанской границе, хода урегулирования нагорно-карабахского конфликта в контексте работы сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
С российской стороны подтвержден призыв к сторонам решать все возникающие проблемы мирным путем в ходе переговоров. Россия готова и дальше оказывать возможное содействие этому процессу.