Վաղարշակ Հարությունյանն ու Ռուստամ Մուրադովը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրադրությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Արցախում խաղաղապահ առաքելության ընթացքը։ Ռուստամ Մուրադովը ներկայացրել է գործողությունները, որոնք ձեռնարկվում են ռուսական զորախմբի կողմից՝ հրադադարի ռեժիմի պահպանման ուղղությամբ։
Զրուցակիցները մանրամասն քննարկել են նաև ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրադրությունը և հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունները։ Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շեշտել է, որ բացարձակ անթույլատրելի է Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքների հանդեպ որևէ ոտնձգություն, և որ այս հարցում պաշտպանության նախարարության դիրքորոշումը հստակ է. ադրբեջանական ԶՈՒ ներկայացուցիչները պարտավոր են առանց նախապայմանների վերադառնալ իրենց ելման դիրքեր։
Վաղարշակ Հարությունյանն ու Ռուստամ Մուրադովը քննարկել են իրադրության հանգուցալուծման հնարավոր տարբերակները։

Вагаршак Арутюнян и Рустам Мурадов обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Поддержи А1+!25 мая исполняющий обязанности министра обороны Республики Армения Вагаршак Арутюнян принял командующего военной группы, выполняющей миротворческую миссию Российской Федерации в Республике Арцах, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова.
В ходе встречи была обсуждена деятельность миротворческой миссии в Арцахе. Рустам Мурадов представил действия российской военной группировки по соблюдению режима прекращения огня.
Собеседники также подробно обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе, создавшуюся вследствие азербайджанской провокации и действия армянской стороны. Глава Минобороны Армении подчеркнул, что любое посягательство на суверенные территории Республики Армения абсолютно недопустимо, что позиция Минобороны в этом вопросе ясна. Вооруженные силы Азербайджана обязаны без предварительных условий вернуться на исходные позиции.