Հայաստանի և Տաջիկստանի պաշտպանության նախարարները քննարկել են իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության պաշտպանության նախարարների խորհրդի քարտուղար, Տաջիկստանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Շերալի Միրզոյի հետ։
Վաղարշակ Հարությունյանը Շերալի Միրզոյին ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրադրությունը։ Զրուցակիցները քննարկել են խնդրի հանգուցալուծման հնարավոր ուղիները։
Երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձել են նաև պաշտպանական ոլորտում հայ-տաջիկական համագործակցության խորացման հետ կապված մի շարք հարցերի։

Министры обороны Армении и Таджикистана обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Поддержи А1+!И.о. министра обороны Армении Вагаршак Арутюнян 24 мая провел телефонный разговор с генеральным секретарем Организации Договора о коллективной безопасности Станиславом Засем.
Вагаршак Арутюнян представил сложившуюся в результате азербайджанской провокации ситуацию на армяно-азербайджанской границе и последние развития.
И.о. министра обороны еще раз подчеркнул, что посягательства на суверенные территории Республики Армения абсолютно недопустимы, отметив, что придает также важность активной роли ОДКБ в решении вопроса.
Станислав Зась заверил, что в ОДКБ внимательно следят за развитием ситуации, и структура предпринимает необходимые шаги для мирного решения вопроса.