Մոնղոլիայի նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ԱԳ նախարարի տեղակալին
Մայիսի 24-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Մոնղոլիայի նորանշանակ դեսպան Դուլամսուրեն Դավաային (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Ողջունելով և շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ Ավետ Ադոնցը համոզմունք հայտնեց, որ դեսպան Դուլամսուրեն Դավաան իր արդյունավետ աշխատանքով կնպաստի հայ-մոնղոլական համագործակցության զարգացմանը և երկկողմ օրակարգի հարստացմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձան տարածաշրջանային կայունությանն ու անվտանգությանն առնչվող, ինչպես նաև՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի:

Новоназначенный посол Монголии вручил копии верительных грамот замглаве МИД
Поддержи А1+!Заместитель министра иностранных дел Армении Авет Адонц 24 мая принял новоназначенного посла Монголии в Армении (резиденция в Москве) Дуламсурэна Даваа по случаю вручения копий верительных грамот.
Приветствуя и поздравляя новоназначенного посла со вступлением на ответственный пост, Авет Адонц выразил уверенность, что посол Дуламсурэн Даваа своей эффективной работой будет способствовать развитию армяно-монгольского сотрудничества и обогащению двусторонней повестки дня.
Собеседники затронули касающиеся региональной стабильности и безопасности, а также представляющие взаимный интерес вопросы.