ae3a72dbab3a7fb5096ecceffb788e8f_L
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին մայիսի 17-21-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 334 զանգ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է սոցիալական բնույթի հարցերով: Զանգերի հիմնական մասը վերաբերել է վարկային պարտավորությունների կատարմանն ուղղված պետական ֆինանսական աջակցության ծրագրին, բնակարանային ապահովմանը և տեղահանված անձանց այլ խնդիրներին:
Բաց թողնված զանգերին պատասխանելու և բարձրացված հարցերի ճշտման համար թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 113 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման և այլ նպատակներով: Թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47- 119-119 հեռախոսահամարներով: Աշխատանքային ռեժիմն է՝ երկուշաբթիից ուրբաթ, ժամը 09:00 - 18:00-ն։ Նշենք, որ սոցիալական բնույթի հարցերով ցանկալի է զանգահարել ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության թեժ գծին՝ 114 կարճ հեռախոսահամարով:

ae3a72dbab3a7fb5096ecceffb788e8f_L
С 17 по 21 мая на номер «119» горячей линии быстрого реагирования Аппарата президента Республики Арцах поступило 334 звонка.
В основном обращались по социальным вопросам. Основная часть обращений касалась программы государственного финансового содействия по выполнению кредитных обязательств, по жилью и других вопросов вынужденных переселенцев.
Для ответов на пропущенные звонки, сотрудники горячей линии сделали 113 звонков, чтобы уточнить вопросы для получения информации, консультаций, решения проблем и по другим причинам.
На горячую линию из Арцаха можно звонить по номеру 119, из Республики Армения и из-за границы по телефону + 374-47-119-119. Режим работы - с понедельника по пятницу с 09:00 до 18:00.
По социальным вопросам рекомендуется звонить на горячую линию Министерства труда и социальной миграции Республики Арцах на короткий номер - 114.