Խոսել են ադրբեջանցիների ներթափանցման մասին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 24-ին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանն ընդունեց Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին։
Հանդիպման առանցքում էին տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերը։ Անդրադարձ կատարվեց ՀՀ սահմանամերձ մարզերում Ադրբեջանի սադրիչ գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրադրությանը: Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծեց Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներթափանցած ադրբեջանական զինված ուժերի անհապաղ և անվերապահ դուրսբերման հրամայականը։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին հայ-իրանական օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ, հատուկ անդրադարձ կատարվեց վերջին շրջանում տեղի ունեցող բարձրաստիճան այցերին և դրանց արդյունքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին:

Обсуждалась ситуация, создавшаяся в результате провокационных действий Азербайджана (видео)
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Ара Айвазян 24 мая принял посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббас Бадахшана Зохури.
В центре внимания встречи были вопросы региональной безопасности и мира. Обсуждалась ситуация, создавшаяся в результате провокационных действий Азербайджана в приграничных районах Армении. Глава МИД Армении подчеркнул необходимость немедленного и безоговорочного вывода азербайджанских вооруженных сил, которые проникли на суверенную территорию Армении.
Собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов армяно-иранской повестки, особо коснулись визитов на высоком уровне, имевших место в последнее время, и хода выполнения договоренностей, достигнутых в результате этих визитов.